דיקור סיני לחרדות: טיפול יעיל, בריא ובטוח

הפרעות חרדה הן אחת מבעיות בריאות הנפש הנפוצות ביותר בעולם ובהרבה מקרים, הן קשורות גם עם דכאון.

מחקרים מראים, כי בעשורים האחרונים חל זינוק מטאורי בשיעור הסובלים מהפרעות אלו.

רבים מייחסים זאת לשינויים הרבים שהביאו איתם החיים המודרניים: עודף גירויים וגורמי לחץ, חשיפה מוגברת למידע (מהימן, או כוזב), ריבוי גורמי אי-וודאות, ריבוי משימות, וגישה כללית של חוסר סלחנות כלפי חולשות אנושיות, לצד ציפייה מבני-אדם להיות מושלמים, להספיק יותר ולהצליח בכל דבר.

המצב בישראל חמור לא פחות. הערכות מצביעות על עלייה חדה שחלה בשנים האחרונות במספר האנשים הנוטלים תרופות לטיפול בדיכאון ובחרדה. נתון מדאיג אף יותר הוא, שאחת הסיבות לגידול במספרים, היא עלייה הולכת וגוברת במספר הילדים שנוטלים תרופות אלה.

שיעורה המבהיל של הבעיה בקרב האוכלוסייה, הביא לפריחה של פתרונות וטיפולים, שהנפוצים והפופולריים ביותר מביניהם, הם כאמור, טיפולים תרופתיים ולצידם, טיפולים רגשיים ופסיכולוגיים.

מאמר זה מציע חלופה טיפולית טבעית ובריאה יותר ומציג טיפול סיני בחרדות, הלא הוא ה– אַקוּפּוּנְקְטוּרָה, או בשמו העברי: דיקור סיני. בשורות הבאות נסביר מהי חרדה, מהו דיקור סיני, כיצד הוא פועל ומה יתרונותיו.

מהי חרדה?

חרדה היא מצב המשלב חוסר איזון פסיכולוגי ופיזיולוגי כאחד. היא מעוררת אי-שקט וחוסר נוחות בעקבות מחשבה שמשהו רע עומד לקרות. המחשבה יכולה להיות על דברים ממשיים ומסוכנים, או על דברים דמיוניים ותסריטים אפשריים, שעל-פי רוב, הסיכוי שלהם להתקיים במציאות הוא נמוך מאד.

הפרעות חרדה לסוגיהן נוטות להשפיע באופן משמעותי על איכות החיים של הסובלים מהן ומשתנות מאדם לאדם בעוצמתן ובמידה בה הן מפריעות לתפקוד השגרתי.

הן גורמות לשלל תסמינים נפשיים ופיזיולוגיים כגון, פחד, מתח נפשי, עצבנות, דאגה, הימנעות, קשיי נשימה, דופק מהיר, הזעה, רעד, חולשה, בחילות, סחרחורות ועוד.

ההרגשה הכללית של מי שסובל מחרדה, היא של חוסר אונים וחוסר יכולת לשלוט במצבים שונים בחייו. לכן, אין זה פלא שהיא פוגעת בתפקוד היום-יומי, בעבודה, בלימודים וביחסים בין אישיים.

מהו דיקור סיני וכיצד הוא עובד?

דיקור סיני הוא שיטת טיפול מרכזית ברפואה הסינית. הוא סובב סביב המושג "צ'י", אותו ניתן לתאר כאנרגיית החיים, או ככוח החיים החיוני, העובר בגוף דרך המרידיאנים (ערוצי האנרגיה בגוף).

על פי עקרונות הרפואה הסינית, שיבושים או חסימות בזרימת הצ'י, הם המקור להופעתם של מחלות וכאבים.

הדיקור הסיני מגרה נקודות ייעודיות לאורך המרידיאנים בצורה מאד מדויקת ונקודתית, בשאיפה לאיזון מחדש של הגוף ולהסדרה של זרימת האנרגיה בתוכו.

הטיפול מתבצע על ידי החדרת מחטים דקות מאד לנקודות מסוימות בגוף כאשר, מיקום החדרתה של כל מחט נקבע על ידי המטפל בהתאם לתלונותיו של המטופל ולתסמינים שהוא חווה, על-פיהם המטפל מאבחן את דפוסי חסימת האנרגיה.

דיקור סיני לחרדות

דיקור סיני נגד חרדות

יתרונו הבולט של הטיפול הוא, שמעבר להקלה על סימפטומים, הוא נוגע בשורשי הבעיה ומטפל בהם. זוהי גדולתם של רוב הטיפולים ההוליסטיים ובמיוחד, של דיקור סיני. חרדה באה לידי ביטוי, בין השאר, ברמות נמוכות של סרוטונין ושל אנדורפינים, שהם חומרים משככי כאב, משפרי מצב רוח ומרגיעים, שהגוף מייצר באופן טבעי. הדיקור הסיני ידוע כמעודד שחרור טבעי שלהם במוח.

למעשה, במובן זה, הדיקור פועל בדומה לתרופות נגד חרדה, רק שהוא עושה זאת באופן טבעי, מבלי להחדיר לגוף כימיקלים וחומרים רעילים ומבלי לגרום לתופעות הלוואי של הטיפול התרופתי.

מעבר לכך, יש לדיקור סגולות נוספות, שבזכותן הוא כה יעיל לטיפול בחרדה:

  • הפחתת הורמוני לחץ כגון קורטיזול.
  • שיקום זרימת הצ'י וטיפול בחוסר האיזון האנרגטי התורם לתסמיני החרדה.
  • ויסות מערכת העצבים באמצעות השפעה מרגיעה על מערכת העצבים האוטונומית והפחתת התגובה הפיזיולוגית של "fight or flight ("הילחם או ברח"), העומדת בבסיסם של התקפי חרדה.
  • שיפור השינה – אנשים רבים עם הפרעות חרדה חווים גם הפרעות שינה. דיקור סיני יכול לעזור לווסת את דפוסי השינה ולשפר את איכות השינה.

יתרונות הדיקור הסיני כשיטה טיפולית

הדיקור מציע מספר יתרונות שהופכים אותו לשיטת טיפול אופטימלית עבור אנשים רבים:

  • טיפול טבעי ולא פולשני, העושה שימוש במנגנוני הריפוי הטבעיים של הגוף.
  • טיפול ללא תופעות לוואי, בטוח, ומתאים לכל הגילאים.
  • טיפול הוליסטי שפותר את הבעיה מן השורש ולכן, משפיע לטווח ארוך.
  • טיפול שמשתלב בהרמוניה ובהצלחה עם טיפולים אחרים, לרבות טיפול תרופתי או פסיכולוגי.
  • טיפול שנותן מקום של כבוד לחיבור שבין הגוף לנפש ומשפיע לטובה על הרווחה הפיזית, הנפשית והרגשית כאחד.

גם מי שכבר מטופל לחרדה באמצעים שונים וגם מי שסובל מהבעיה ועדיין מחפש את המענה הטוב ביותר, יכול להרוויח מדיקור סיני וליהנות מטיפול טבעי ומיטיב.

אני מיכל בירן, מטפלת מיומנת ובעלת ניסיון עשיר והכשרה ארוכת שנים ברפואה סינית ויפנית.

בנוסף לטיפול בדיקור סיני, אני מציעה מגוון רחב של טיפולים במסגרת הקליניקה שלי: אלקטרו-אקופונקטורה, אוריקולותרפיה (דיקור אוזן), מגנטותרפיה (שימוש במגנטים), מוקסה, כבלים מוליכי יונים ונרות הופי.

אני מתמחה בטיפול בבעיות פוריות וכן, בחוסר איזון רגשי, כאבים אורתופדיים, כאבי ראש ומגרנות, חוסר איזון במערכת עיכול, מערכת חיסון מוחלשת, טיפול בילדים ותינוקות ועוד.

אני מזמינה אותך לקבל טיפול טבעי בחרדות. אפשר למצוא אותי, בטלפון: 052-860-3958

שמי מיכל בירן, מטפלת ברפואה סינית ויפנית.

מנהלת כ12 שנה באהבה רבה קליניקה לרפואה סינית ויפנית באשקלון ושוקדה.
למדתי 4 שנים במכללת "רידמן" בירושלים רפואה סינית מסורתית,

השתלמתי בדיקור סיני, דיקור יפני, צמחי מרפא, שיאצו, טווינה.

למדתי מגוון קורסים והשתלמתי בדיקור לבעיות פוריות שונות, הריון ולאחר הלידה.

בקליניקה שלי אני מביאה פן אישי נשי, ידע רב, הקשבה וסובלנות על מנת להגיע לאבחון והטיפול המדוייק ביותר בשבילך.

אשמח לראות גם אותך ולעזור לך להגיע לאיזון המדוייק בשבילך.

עוד פוסטים שתאהבי

רפואה יפנית

מקור הרפואה היפנית הוא מהרפואה הסינית, המקור שלה מנזירים עיוורים שבעקבות המגע פיתחו את שיטת הדיקור היפני, המגע הוא הבסיס באבחון היפני. האבחון היפני מתבסס

המשיכי לקרוא »