איך לרפא את מערכת העיכול שלכם עם דיקור סיני

גישה הוליסטית לשיפור מערכת העיכול

בתחום הרפואה המסורתית, דיקור סיני כבר מזמן משמש כטכניקה טיפולית למחלות שונות. אחד התחומים בהם הדיקור הוכח כהבטחה הוא בטיפול בהפרעות עיכול. דיקור סיני, ששורשיו במסורת הריפוי הסינית והיפנית כאחד, מספק גישה הוליסטית לקידום בריאות מערכת העיכול. בשילוב העקרונות של מסורות ריפוי אלו, הדיקור מציע גישה הוליסטית לשיפור בריאות העיכול והקלה על תסמינים קשורים. מאמר זה בוחן את היתרונות של דיקור סיני לבעיות עיכול.

הפרעות עיכול יכולות להשפיע באופן משמעותי על איכות חייו של האדם. דיקור סיני מציע גישה לא פולשנית וללא תרופות לטיפול במצבים אלו. באמצעות גירוי של נקודות דיקור ספציפיות, דיקור סיני עוזר לווסת את תפקודי העיכול ולהקל על התסמינים השונים. כטיפול משלים, דיקור סיני מבטיח כלי רב ערך בהתמודדות עם הפרעות עיכול שונות.

השפעותיו של המצב הרגשי על גוף האדם

הרפואה הסינית רואה במערכת העיכול מערכת חשובה ומרכזית, הקשורה ליסוד האדמה. לפיכך, היא אחראית על קרקע והיציבות בגופנו. קיימים ארבעה איברים אשר משויכים אל יסוד האדמה ומשמעותיים באיזון מערכת העיכול, טחול, קיבה, מעי דק ומעי גס. יש לא מעט אנשים אשר נמצאים ברגעי מתח וכעס, מרגישים רגישות ופגיעות במערכת העיכול, זה לא סתם. זה קורה מכיוון שהכבד משויך אל אנרגיית הכעס, לכן הכעס ו/או המתח בהם נמצא האדם, משפיעים רבות ועלולים לפגוע במערכת העיכול. הגוף והנפש תלויים זה בזה, בשל כך, מצבים רגשיים רבים משפיעים על המצב הבריאותי של האדם.

טיפול במערכת עיכול דיקור סיני

בנוסף, הבטן ומערכת העיכול מושפעת רבות מחרדות ופחדים. בפרט, אנשים אשר נוהגים לשמור את הרגשות שלהם לעצמם ולא לשתף את מה שעובר עליהם, לאט לאט הגוף נחלש ומערכת העיכול נפגעת. מכאן נובע הביטוי "לשמור בבטן". אבל יותר חשוב, לשמור על הבטן! וכן לשתף את הקרובים ואת מעגל התמיכה שלכם. דבר נוסף שמשפיע על מערכת העיכול ושעלול לגרום לבעיות הוא תזונה ואורח חיים שגוי. לדוגמה, מומלץ להימנע ממאכלים רווי שומן הכוללים מטוגנים, סוכר וקמח לבן- הללו משפיעים לרעה על הגוף ומערכת העיכול.

הדיקור הוא דבר נפלא, הוא מסייע לנו בעבודה על גוף ונפש ובכך מסייע לאיזון ההרגשה הפיזית והרגשית, דבר אשר משפיע רבות על תהליך הריפוי. דיקור סיני למערכת העיכול יכול לעזור בהליקובקטר פילורי, כיב בקיבה, צרבות, בחילות, אולקוס, קהרון, טחורים ופיסורה, גזים, כאבי בטן, שלשולים ועצירות. עדיין, חשוב להבין כי טיפול בדיקור סיני זה תהליך המורכב ממספר פגישות וטיפולים ולא קסם המתרחש בן רגע. הגוף מקבל את החיזוקים שלו במהלך כל טיפול וטיפול וכך משפיע על הנפש, והאדם מצליח להתחזק ולהתרפא.

על מנת לקבל את הטיפול המתאים לכם ביותר מוזמנים לקליניקה של מיכל בירן, מטפלת ברפואה סינית ויפנית ומנהלת את הקליניקה באהבה רבה כבר 12 שנים. מגוון הטיפולים הקיימים בקליניקה כוללים אוריקולותרפיה (דיקור אוזן), אלקטרו- אקופונקטורה, כבלים מוליכי יונים, מוקסה, כוסות רוח, נרות הופי ומגנטותרפיה (שימוש במגנטים). כמו כן, מיכל בירן בעלת התמחות בתחום טיפולי פוריות, אל וסת, שחלות פוליסטיות, רזרבה שחלתית נמוכה וכן הלאה.

התמחויות נוספות שניתן לקבל עליהן טיפול בקליניקה הן חוסר איזון רגשי, כאבים אורתופדיים, כאבי ראש ומגרנות, מערכת חיסון מוחלשת, טיפול בילדים ותינוקות ועוד. מוזמנים לקבל טיפול מלא באהבה ולהצטרף אל מגוון סיפורי ההצלחה,

צרו קשר במספר 052-8603958.

שמי מיכל בירן, מטפלת ברפואה סינית ויפנית.

מנהלת כ12 שנה באהבה רבה קליניקה לרפואה סינית ויפנית באשקלון ושוקדה.
למדתי 4 שנים במכללת "רידמן" בירושלים רפואה סינית מסורתית,

השתלמתי בדיקור סיני, דיקור יפני, צמחי מרפא, שיאצו, טווינה.

למדתי מגוון קורסים והשתלמתי בדיקור לבעיות פוריות שונות, הריון ולאחר הלידה.

בקליניקה שלי אני מביאה פן אישי נשי, ידע רב, הקשבה וסובלנות על מנת להגיע לאבחון והטיפול המדוייק ביותר בשבילך.

אשמח לראות גם אותך ולעזור לך להגיע לאיזון המדוייק בשבילך.

עוד פוסטים שתאהבי

רפואה יפנית

מקור הרפואה היפנית הוא מהרפואה הסינית, המקור שלה מנזירים עיוורים שבעקבות המגע פיתחו את שיטת הדיקור היפני, המגע הוא הבסיס באבחון היפני. האבחון היפני מתבסס

המשיכי לקרוא »